Přestože jsou u nás vhodné klimatické podmínky na pěstování paprik , mohou je ohrozit některé choroby. Napadnout je může i řada škůdců, mezi které. Mezi nemoci paprik se řadí padání klíčních rostlin (Pythium debaryanum), hnědá skvrnitost paprik (Alternaria capsici), vadnutí (Fusarium oxysporum), mokrá hniloba (Bacillus capsici), bakteriální vadnut í (Pseudomonas solanaceacrum), plíseň šedá (Botrytis cinerea) a další. Co pěstitele paprik může ještě potkat, je nepříjemná hniloba kořenů a kořenového krčku.
Zde je nutné pravidelně střídat stanoviště a likvidovat napadené části rostlin. Pokud se na vašich rostlinách objeví tato hniloba, je vhodné půdu po sezoně vydesinfikovat např.
Pěstování papriky je hitem domácího pěstování. Připravili jsem přehled chorob a. Nejčastějšími škůdci paprik jsou mšice, zejména mšice řešetláková (pozor – je velmi odolná proti přípravku Pirimor). Mšice škodí rostlinám zejména sáním a přenosem ostatních viróz. Mezi nejznámější nemoci paprik patří vir mozaiky okurky. Způsobuje deformaci a menší vzrůst plodů.
Vir mozaiky okurky poznáte podle hnědých skvrn na listech. Choroba se obvykle objevuje v druhé polovině léta. Do té doby byli sazenice paprik v normálním stavu.
Je zvláštní, že tohle uvadání terminálu a květů se nevyskytlo u všech sazenic. Sazenice mám ve skleníku, a pokud se nevzpamatují budu je muset nahradit novými. Jinak bych taky přivítal radu čím tento problém vznikl a jak ho vyřešit. Doporučujeme: Prodej potřeb a vybavení pro dům, hobby a zahradu V nabídce zahradní technika, nářadí, grily, krby, jezírka, filtrace, čerpadla, pařeniště, miniskleníky i skleníky včetně příslušenství.
Vadnutí paprik a rajčat Rostlina začne vadnout zespodu a často celá zasychá. Příčina: Původcem jsou houby Fusarium Oxysporum, Verticillium albo-atrum, Verticillium dahlie nebo Sclerotinia sclerotiorum. Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas. Té předchází nekonečný boj proti slimákům, plísním, roztočům, sviluškám, mšicím a dalším škůdcům či chorobám.
Hnilobu špiček plodů řadíme mezi fyziologické nemoci, protože je způsobena nedostatkem vápníku a vody v době zvětšování plodů. Onemocnění se projevuje ve formě pravidelných a poměrně velkých hnědých či černých skvrn na špičce plodů (na květním konci). Nemoci paprik y ve foliovnících. Chroupat ji také můžeme jen tak ke chlebu s máslem, a to je pak opravdová letní pochoutka. Většina zahrádkářů se věnuje pěstování vlastních paprik , protože nevyžadují nějakou výraznou péči, jen teplo a dostatek slunce.
Bradavičnaté útvary na spodu listech paprik - intumescence Na naší Jati Jolokia se objevily tečky, jsou jenom na vrchní straně listu, z druhé strany je. Je velmi náročná na pravidelnou zálivku. Neopomíjíme ani hnojení, velmi dobře se pracuje s rozpustnými krystalickými hnojivy pro kvetení a plod.
To vzniká nejčastěji z nepravidelné zálivky, střídání sucha a vlhka a také z výkyvů teplot.
Při pěstování paprik můžete pozorovat různé pokroucení a deformaci plodů a listů. Může to být také nedostatkem vápníku v půdě. Použijte listové hnojivo, aplikujte ho do půdy k rostlince dle návodu. Otázka: Na plodech zelených paprik jsou poměrně velké hnědé fleky.
Vypadá to jako hniloba, fleky jsou suché. Při výběru správných typů paprik je jejich pěstování poměrně jednoduché, protože rostliny se rychle aklimatizují a rychle rostou. S výsevem začínáme již v lednu Výsev paprik provádíme v polovině měsíce ledna za pomoci rašelinových válečků (tzv. jiffů) nebo perlitu smíchaného s kvalitní zeminou.
Papriky pěstujeme ve skleníku.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.