pátek 11. května 2018

Kořen hořce

Na čaj z hořce použijte tolik - nebo lépe řečeno tak málo - kořene, kolik budete chtít, a zalijte jej 2ml studené vody. Směs nechejte stát hodin, optimálně přes noc. Kořen z hořce žlutého lze používat dlouhodobě. Jsou i lidé, kteří jej užívají celoživotně a nemají žádné nepříznivé projevy, naopak.


Pokud nemáte dostupné želatinové tobolky, můžete prášek z kořenu hořce používat i tak.

Je to jen méně pohodlné. Užívá se opět před jídlem v množství cca na špičku nože. V léčitelství se používá pro léčbu zažívacích poruch. Kořen hořce se využívá ve farmacii pro výrobu drogy zvané Radix. Terapeuticky účinné látky hořce jsou třísloviny, silice a hořčiny.


Kořen pro zdraví Zatímco nadzemní části hořců lahodí našemu zraku, kořeny některých druhů se odedávna používají pro přípravu tinktur, kapek nebo čajových směsí. Nejvíc se využívá kořen hořce žlutého (Gentiana lutea), vysoké byliny s malými žlutými kvítky kruhovitě rozkvétajícími v květenstvích kolem lodyhy.

Balení: papírový sáček g netto Potřebné informace jsou uvedeny v kvalitním internetovém (klikni na obrázek) nebo knižním herbáři! Tento eshop používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Používáním tohoto webu s. Osvědčil se v rekonvalescenci jako celkové tonikum. Může se použít i proti infečním chorobám spojeným se zimnicí.


Optimální složení hořčin a ostatních účinných látek drogu předurčuje pro široké využívání v prevenci, zejména jako posilující prostředek (tonikum). Nejvíce užívanou formou je v tomto případě léčivé víno. Hořec se používá ve formě čaje proti nechutenství, zažívacím potížím, nadýmání a podporuje chuť k jídlu. Z dalších látek jsou obsaženy terpeny, alkaloidy, slizy, pektiny či inulin.


Vybírejte další sušené byliny v našem eshopu. Další názvy Encián, gencián, nepravá. Látky obsažené v kořeni hořce podporují činnost trávicí soustavy, prospívají slinivce, žlučníku a pročišťují játra. Hořec podpoří vaše trávení a chuť k jídlu.


Její kořen se používá k podpoře trávení a čištění krve. Hořec žlutý (lat. Gentiana lutea) používali k podpoře chuti k jídlu již staří. Má ji projasnit a osvěžit.

Herbáře popisují skvělé výsledky při omývání pleti odvarem z kořene. Složení: lihový extrakt, hořec kořen Dávkování: 3x denně kapek do dcl. Užívání Hořce žlutého kořene tlumí dyspeptické projevy při poruchách žlučníku, jater a slinivky. Kořen je využívám ve farmacii (oficiální droga pod názvem Radix Gentianae).


Gentiana Lutea podporuje krvetvorbu, celkově výborně působí na centrální nervovou soustavu a působí jako tonikum při rekonvalescenci po těžkých chorobách. V Německu je hořec schválen jako léčebný prostředek při ztrátě chuti k jídlu a zažívacích o. Sušený kořen hořce dejte do hrnce, zalijte vodou a vařte minut po sevření. Pak odvar sceďte a půl hodinu před jídlem si dejte tento teplý čaj. Podporuje tvorbu slin a trávicích šťáv. Hořec kořen 50g PB od ProdejBylin jen za Kč.


Působí podobně jako zeměžluč. Zvyšuje energetickou hladinu v těle a tím dokáže správně nastartovat funkci většiny tělesných systémů (včetně centrálního nervového systému). Kořen lopuchu většího je nejléčivější částí tohoto plevele.


Rostlině se daří na pustých místech, kolem cest a luk. Kořeny jsou přitom nejenom jedlé, ale dokonce velmi léčivé. Máme pro vás lopuchové receptury.


Nejdůležitější složku Staré myslivecké tvoří.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky