Já na plíseň, která se mi objevuje na listech a pomalu zachvacovala celé rostliny použila s úspěchem FUNDAZOL. Zakoupeno v květinářství. Je to prášek a po rozpuštění ve vodě se to používá jako postřik. Postřik jsem opakovala asi 2-3x za léto. Odpovědět na otázku Zpět do rubriky Hlavní strana poradny Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím.
Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.
Jak révu ochránit, jaké přípravky použít? Jsou možné i přírodní bez chemie? Ve většině případů plíseň napadne nehty na nohou, typicky nejprve palec, odkud se pak infekce šíří dále.
Je to přirozeně způsobeno tím, že nehty na nohou jsou značnou část dne uzavřeny botách. V této chvíli už není moje teakce aktuální, ale jednalo se o padlí, na které jsou surfinie i petunie velice náchylné Doporučuji zalévat dopoledne, aby rostlinky měly čas oschnout, pokud se objeví. Záludností tohoto onemocnění také je, že např.
Patří mezi ně plíseň révová (peronospora), padlí révové (moučenka), plíseň šedá (botrytida). Kromě včasného zásahu vhodnými fungicidy je zásadní i prevence, která začíná u výsadby keřů na vhodné stanoviště, pokračuje vyváženým hnojením a prosvětlování keřů. Obávaná jsou také virová onemocnění, která přenáší savý hmyz.
Infikované listy usychají. Kromě vzhledu mění plísně také strukturu napadených potravin. Napadené jídlo často změkne a změní barvu.
Vlastní plíseň pak může vypadat jako bělavý nebo barevný povlak nebo jako drobná zrnka. Velkým strašákem je šedá hniloba rajčat. Ta se šíří doslova expresně a objevuje se fakticky na celé rostlině. Lidé, kteří tímto problémem trpí, však mohou pravidelně dbát na hygienu a být celí jako ze škatulky. Další fotografie kožní plísně jsou zde: kožní plíseň foto.
Plíseň šedá – šedá hniloba rajčat. Proti těmto chorobám stříkáme těsně po odkvětu a za čtrnáct dnů opakovaně. Nyní po dobu měsíců, si pod nehet injekční stříkačkou natlačím konopnou tinkturu a po zaschnutí, namačkám mast Jenamazol ( vaginální ). Po každém koupání čistím nehty a ošetřuji výše zmíněnými přípravky. Nehet stříhám co nejvíce to jde a domnívám se, že do léta budu zahojená.
Potýkaly se s ní už generace před námi. Naše prababičky na ni měly několik osvědčených fíglů. Prvním z nich je mléčný postřik. Ten připravíte tak, že smícháte díl mléka se až díly vody.
Rostliny tímto roztokem postříkáte.
Problémem ovšem je, že by mělo jít o mléko čerstvé, tepelně neupravené. V našich podmínkách napadá plíseň okurková kromě všech druhů a typů okurek i cukrové melouny. Na listech vznikají zpočátku žlutozelené skvrny, které. Zlikvidujte plíseň bílým octem.
Koncentrovaný bílý ocet můžete použít na silně postižené oblasti, zatímco ocet, naředěný vodou na polovinu, se hodí na méně plesnivé předměty. Ocet je vynikajícím pomocníkem v boji s plísní na všech možných površích a to včetně dřeva a koberců. Kromě nepříjemného svědění přináší také silný zápach nohou. Rozřízněte stroužek česneku a potírejte jím nehet.
Onychomykózu, tedy plíseň pod nehty na nohou, si často zaměňujeme s plísní na nohou a pokožce. Jenže přípravky a postupy, jak se jí zbavit, jsou v těchto případech odlišné. V článku vám prozradíme, jak plíseň pod nehty účinně vyléčíte. Zpozorněte proto, pokud se žluté skvrny začnou objevovat postupně na všech prstech nebo se vám na kůži objeví mokvavá zapáchající ložiska s bílým povlakem. Je ale nutné upozornit pedikéra, že máte plíseň na nehtové ploténce, a léčit ji ve spolupráci s kožním lékařem.
Nejdůležitější je ovšem domácí péče a hygiena. I zde je třeba používat jednorázové pilníky (brusný papír, který po opilování vyhodíte) a dezinfekci ostatních nástrojů (nůžky, štipky a podobně).
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.