Rakytník řešetlákový je ovocná rostlina, která obsahují veliké množství cenných látek. Dužnina plodů obsahuje olej, který se používá při spáleninách, omrzlinách, žaludečních vředech, chorobách střevních cest a regeneraci tkání při ozařování. Sazenice rakytník řešetlákový Elizaveta odrůda - kelímek 9x- Adavo Drsné hory, vysoká nadmořská výška a dlouhotrvající zimy. Takové podmínky panují v horách Číny, Ruska a části Evropy, odkud původně pochází nenápadný keř zvaný rakytník.
Rakytník je rozvětvený keř dorůstající výšky 5-6m z čeledi hlošinovitých.
Kořeny rakytníku poutají hlízkové bakterie,které váží vzdušný. V kořenech se vyskytují symbiotické bakterie v hlízkách. Kořenové hlízky mohou dosahovat velikosti golfového míčku. Symbiotické bakterie na kořenech vážou vzdušný dusík, který je součástí metabolismu rostliny. Nezapomeňte, že rakytník řešetlákový je větrosnubný keř.
Není opylován hmyzem, ale větrem. Proto je důležité sázet samčí keř (opylovače) z návětrné strany.
Větrosnubný keř má potom možnost opylení a vytvoření plodů. Obvykle se na jednu samčí rostlinu počítají dvě až tři samičí (samic může být až šest). Opylovače sázejte vždy z návětrné strany. Kontejnerované sazenice můžeme sázet během celé vegetační sezony.
Kořenový bal musí být před sázením vlhký – případně ponoříme sazenici do. Nejedná se o mladé zakořeněné řízky. Rakytníku objevena nebývalá léčivá síla, tak zažívá éru značného rozmachu, jak ve výsadbě, tak v pěstitelství a šlechtění nových odrůd.
Rozložité větve s úzkými, stříbrošedými listy i kůrou se na podzim obalí zářivě oranžovožlutými plody. Oranžové plody mají vysoký obsah vitamínů a obdivuhodné léčivé účinky např. S pěstováním řešetlákového rakytníku neváhejte ani tehdy, jestliže bydlíte v oblasti, kde bývají velké mrazy a nečisté ovzduší. Určitě si jej zasaďte i na svou zahradu, je velmi dekorativní.
Dozrává od poloviny srpna. Je to středně vzrůstná ruská odrůda. Tvoří kompaktní, hustý, nižší a pevný keř. Větve jsou rovné téměř bez trnů.
Listy střední velikosti. Hmota 1plodů váží - g. Chcete-li mít kvalitní keř, musíte sazenice vybírat zásadně v zahradnictví nebo ovocných školkách, kde vám poradí. Plody jsou svítivě oranžové, oválné. Podrobný popis produktu Hippophaë rhamnoides Leikora - rakytník řešetlákový - samice. Chuť je spíše kyselejší.
Když jsem mu řekla, že to tam kolemjdoucí sklízí v domnění, že je to Rakytník , řekl mi, že je to nějaký okrasný keř - myslím, že říkal Hlohyně (ale přesně si to nepamatuju) a že Rakytník poznám podle stříbřitého zabarvení listů a někdy i větviček. Ale aspoň mě zachránil od požití něčeho jiného :-). Rakytník: sklizeň je náročná a vyžaduje trpělivost Zatímco pěstování rakytníku komplikované není , u sklizně se můžete pořádně zapotit. Rostlina má drobné plody s kratičkými stopkami, které hustě obrůstají větvičky s trny.
Sazenice nakupujeme ve specializovaném zahradnictví, které se zaměřuje na rakytník a jeho odrůdy. Podrobnosti o pěstování rakytníku v České republice si můžete přečíst ve článku Pěstování rakytníku. V lidovém léčitelství Mongolska, Sibiře i některých oblastech Číny byl rakytník známý již v dávné minulosti. Užíval se při léčbě onemocnění plic, jater i klo. Má rozestálé, kolcovité větve.
Prodáváme kontejnerovaná sazenice Rakytníku. Ke své rostlince rakytníku, chcete-li sklízet plody, potřebujete také samčí stromek rakytníku. Středně vzrůstná ruská odrůda. Rakytník , rakytník řešetlákový , prodej rakytníku Javascript není prohlížečem podporován nebo je vypnutý.
Pro zobrazení stránky tak, jak byla zamýšlena, použijte prohlížeč s podporou JavaScriptu.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.