Poškozují rostliny sáním na vzrostných vrcholech, květech a listech. Posátá pletiva se deformují a mění zbarvení. Květy a mladé plody opadávají. S newsletterem jako první uvidíte aktuální nabídky, slevové akce, soutěže a mnoho dalšího.
Registrace je snadná, prostě zadejte svou e-mailovou adresu. Především skleníkové kultury jsou třásněnkami silně napadány.
Třásněnka - ochrana rostlin před napadením třásněnkou Velmi častým škůdcem na pokojových rostlinách je třásněnka. Dospělí jedinci jsou malé drobné mušky, vyskytující se nejčastěji na pupenech a poupatech rostlin. Dospělci jsou přibližně mm dlouzí, přes léto většinou žlutí, na podzim nahnědlí. Larvy jsou bezkřídlé, žlutozelené, podobné dospělcům.
Jak chránit plodovou zeleninu před škůdci, jako je molice 1. Zeleninové plody zrají, pěstitelskou radost však mohou pokazit škůdci. Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR. Vysává jim také ještě ukryté části listů.
Třásněnka a mechanická likvidace třásněnek Pokud objevíme třásněnku v počátečním stadiu,omyjeme listy rostliny mírně napadenou rostlinu mýdlovým roztokem. Mýdlový roztok ucpe póry na těle třásněnky a tím ji zahubí. Postup opakujeme pravidelně 1x za dní. Schnell und sicher online buchen.
Jetzt buchen mit Booking. Viele Unterkünfte – tolle Preise! Ihre Buchung direkt bestätigt! Einfach, schnell und sicher buchen!
Deutschlands größter Preisvergleich - mehrfacher Testsieger mit TÜV-Zertifikat! Na rostlinách škodí nejen sáním, ale také přenosem celé škály virových chorob (např. viru bronzovitosti rajčete). Nejčastěji se vyskytují třásněnka zahradní (Thrips tabaci).
Dojde-li k výskytu těchto viróz, nezbývá jiná možnost. Třásněnka západní Pečlivé odstraňování rostlinných zbytků v zahradnickém podniku. Negativní vliv na množení třásněnek má závlaha postřikem. Silně napadená místa později žloutnou a nekrotizují.
Třásněnka hrachová (Kakothrips robustus) Drobné třásněnky velikosti 1–mm, patří k nejvýznamnějším škůdcům rostlin. V teplém období se dokáže kalamitně přemnožit.
Přenos viru je cirkulativního perzistentního typu. K rozmnožování a replikaci viru dochází uvnitř třásněnky. V červnu a červenci deformace a žloutnutí svinutých vrcholových listů a poupat, deformace výhonků, lodyh a lusků. Třásněnka a chemická likvidace Likvidace třásněnek probíhá v uzavřených prostorách za pomoci vykuřovacích tablet, v bytě je účinný postřik některým z insekticidů, můžeme použít například Mospilan, Acctelit EC.
Příznaky: na listech napadených rostlin jsou stříbřitě lesklé nepravidelné skvrny s drobnými černými kupičkami trusu. Třásněnka mečíková je nejobávanějším a nejnebezpečnějším škůdcem mečíků. Saje na listech i na květech a tím je zcela znehodnocuje.
Vysáté listy žloutnou a vadnou. V době vegetace stříkáme proto rostliny insekticidy. Napadené listy samozřejmě sebereme a všechny spálíme. Uskladněné hlízy musíme oloupat a prosypat Parathionem nebo Lindanem. Aplikujte podle signalizace, max.
Při vyšším výskytu použijte vyšší dávku. Právě třásněnka zahradní je známým škůdcem. Třásněnka zahradní Třásněnky patří také do skupiny hmyzu, který škodí na vícero plodinách.
Slouží k odchytu škodlivého hmyzu ( třásněnka západní, třásněnka zahradní , třásněnka chmelová atd.).
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.