Plíseň okurková není na našich zahradách žádnou novinkou. Potýkaly se s ní už generace před námi. Naše prababičky na ni měly několik osvědčených fíglů.
Prvním z nich je mléčný postřik. Ten připravíte tak, že smícháte díl mléka se až díly vody.
Rostliny tímto roztokem postříkáte. Problémem ovšem je, že by mělo jít o mléko čerstvé, tepelně neupravené. Nejnebezpečnější nemocí okurek je plíseň okurková (Pseudoperenospora cubensis).
Radost z rostoucích okurek nám může zkazit celá řádka škůdců a nemocí, které se mohou rozšířit jak na záhoně, tak ve skleníku. Na spodní straně skvrn (především po ovlhčení) můžeme pozorovat šedavý porost výtrusů. Problémy mohou nastat jak ve sklenících, tak i na zahradách.
Nejhorší je plíseň okurková označovaná latinsky jako Peronoplasmopara cubensis. Podívejme se tedy, jak se dá efektivně případným potížím vyhnout.
Alternativ je poměrně hodn. V našich podmínkách napadá plíseň okurková kromě všech druhů a typů okurek i cukrové melouny. Na listech vznikají zpočátku žlutozelené skvrny, které. Okurky ve skleníku můžete přihnojovat hnojivy na plod a zalévat, ale ne na listy, aby okurky nenapadly choroby, jako např.
Zalévejte vodou, která nemá nižší teplotu, než je teplota půdy, ať okurky neutrpí šok. Nutností je také větrání skleníku ve větších teplech a případné zastínění, pokud je skleník na přímém slunci. Je proto víc než žádoucí držet ji od své zahrady co nejdál. Tato choroba si nevybírá, napadá rostliny na záhonech a stejná je i plíseň na okurkách ve skleníku. Co znamená, když vaše sazenice postihne právě plíseň okurková ? Skoro vždy následuje úhyn rostlin, takže o plody své práce přijdete.
Počet skvrn se rychle zvyšuje a na spodní straně dochází k tvorbě šedofialového podhoubí. Proč ztrácet okurky ve skleníku , a zda je možné překonat problém bez větších peněžní výdaj? Co dělat, když příznaky vadnutí okurek listy, stonky a vaječníky. Ve skleníku mšice, třásněnky, molice, svilušky, plíseň okurková, vadnutí okurek.
Plíse Plíse Na zahradě nejvíc ohrožují okurky mšice, klopušky a plíseň okurková. PĚSTOVÁNÍ OKUREK VE FÓLIOVNIKU A SKLENÍKU.
Okurky a zvláště hadovky vyžadují málo kolísavé teploty, vyrovnanou relativní vlhkost kolem. Při vysokých vnějších teplotách se musí větrat a přistínit. Plísně se většinou ve skleníku tvoří na konci zimy. Já to řeším tak, že jak půda rozmrzne, škraloup normálně prokopu a víc s tím nedělám, plíseň vzestupem teploty zmizí. Vím, že někdo používá postřik hypermanganem, ale osobně si myslím, že je to zbytečné.
Jejich úroda zeleniny rychlené ve skleníku je každoročně napadána chorobami a škůdci. Mezi ty nejčastější patří vadnutí rostlin, čerň rajčatová, plíseň salátová a zelná a ze škůdců jsou to mšice, molice, třásněnky a svilušky. Pojďme se jim podívat na zoubek, abychom dokázali naši skleníkovou úrodu ochránit.
K pletivu je přivazuju, oky.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.