pátek 19. srpna 2016

Banánovník semena

Deutschlands größter Preisvergleich - mehrfacher Testsieger mit TÜV-Zertifikat! Banánovník růžový je rostlinou pocházející z Jihovýchodní Asie. Ve své domovině dorůstá až několika metrové výšky a plodí velké trsy banánů. V našich klimatických podmínkách se banánovník růžový pěstuje jako pokojová rostlina, která díky svým velkým listům a krásným růžovým květům rozzáří jakýkoli interiér.


Je to zakrslý druh banánovníku, který pochází z Indie. Dorůstá do výšky metru.

Svoju atraktivitu dosiahol vďaka svojej červenej stonke a obrovským zeleným listom. Je rostlina tvořená velkými kožovitými listy. V červnu kvete malými žlutými květy s růžovým středem. Spolu s bambusem se dělí o prvenství pro nejmohutnější bylinu.


Patří mu i druhé prvenství - spolu s kávou jsou banány nejprodávanějšími plodinami na světě. Vďaka tomu ho možno pestovať aj v našich klimatických podmienkach. U nás ho pestujeme ako izbovú rastlinu.


Rod banánovníků sice zahrnuje velké množství jednotlivých druhů a odrů ale k pěstování v bytech se jich hodí jen několik.

Jedná se o druhy s nízkým vzrůstem. Jeho výhodou je, že mu nevadí zima. Typický je tento banánovník i díky červenému pruhu, který je dobře viditelný na jeho listech.


V súčasnosti sme najväčší internetový. Zakrpatený druh banánovníka, ktorý pochádza zo severovýchodnej Indie. Basjo je banánovník vhodný k venkovnímu pěstování. Jeho mrazuvzdornost je -17°C a je tak vysazován do volné půdy na zahradách i našeho teplotního pásma.


Radíme ho do čeľade banánovníkovité (lat. Musaceae). Pokud seženeme semena banánovníku, můžeme je vysévat celoročně, ale nejvhodnější období je konec zimy. Banány předsravují podľa buhismu krehkosť a nestálosť vecí , pretože jeho výhonky zomrú po rodiacich sa plodoch. Abychom zamezili přemokření při kterém uhnívají listy, vytvoříme v květináči drenáž.


Pokud jsou světlé, zálivka není dostatečná. Po odkvitnutí banánovník VŽDY vyhynie. To nie je strom, ale rastlina, preto rodí iba raz za život. Musíte si odrezať nejakú odnož, aby sme mali pokračovateľa. A čo sa týka kvitnutia kvitne po 60-tich listoch, nie po rokoch, teda ak rastie pomaly, bude kvitnúť neskôr, ak rastie rýchlo, kvitne skôr – podľa podmienok.


Mne napríklad kvitne „dcéra“ skôr, ako „matka“.

Sicher durch den Winter. Semena klíčíme doma v misce. Obal je možno lehce narušit či zbrousit brusným papírem.


Doba klíčení u čerstvých semen je od jednoho měsíce, ale banánovníky jsou známé svým nerovnoměrným klíčením, které může trvat až šest měsíců. Ven přesazujeme až vzrostlé 10cm rostlinky. Tento druh banánovníku pochází z Jihočínské horské provincie Yunnan a jeho stonek dokáže odolat teplotám až −°C.


Mladé rostlinky pak přesadíme do přiměřeně velké nádoby a pěstujeme je na světlém místě. V následujících letech je možno pěstovat banánovník přes léto venku. Při pravidelné a vydatné zálivce snese i plné slunce.


Pěstební substrát by měl být těžší s vysokým podílem organické hmoty. Má červený stonek a obrovské zelené listy. Kvete a plodí plody až po několika letech.


Je odolná až do teploty stupňů Celsia. Budou klíčit asi až měsíců. Před výsevem je vhodné namočit semena na hodin do vlažné vody, kterou je doporučováno během máčení několikrát vyměnit.


Poté je přemístěte do propustného substrátu, a zahrňte do hloubky asi cm. Můžete je ale také nechat naklíčit např.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky