Akebii jsem koupila loni u Najmanovych pres e shop. Potřebovali byste nějakým způsobem oživit zeď, případně ji elegantně zakrýt? Pak rozhodně vsaďte na popínavky určené do stínu.
Ty, které bravurně zvládají stín, jsou ale obvykle docela jedovaté, jako známý stálezelný břečťan. Dobrý den, ve stínu mám popínavou hortenzii (Hydrangea petiolaris), během letních měsíců zajímavě bíle kvete. Pravotočivý zimolez nádherně voní.
Velký výběr je mezi zimolezy (Lonicera caprifolium, L.x americana a další), kde najdete spoustu druhů a odrůd s pestrými květy šířícími kolem sebe oblaka vůní. Potřebujeme na chalupě ještě dosadit nějaké popínavky k něčemu, co připomíná pergolu. Na západní stranu jsme už vysadili Révu Coignetové, což je cosi bujně rostoucího (3m za rok) a tvrdší podmínky snášející (snad z Kamčatky). Na zahradě můžete využít pestrolisté kultivaru břečťanu obecného, nebo exotický břečťan kanárský či kavkazský. Zakryjí půdu, porostou zeď i. Fazol šarlatový (Phaseolus Coccineus L.) bujně roste a jeho ohnivé květy se pěkně vyjímají na pozadí tmavě zelených listů.
Nenáročný na půdu, za sucha zavlažujeme. Vyprodáno Velmi odolná, výběžkatá, domácí kapradina do polostínu až lehkého stínu. Snese i větší sucho a oslunění, když dobře zakoření.
Vyžaduje písčitohlinitáo zahradní půdu (případně s kompostem). Vzpěrné popínavky, například pnoucí růže či jasmín nahokvětý, mají dlouhé výhony a tvoří keře, kterým musíme dopřát oporu, k níž je budeme pevně vyvazovat. V kategorii popínavky do stínu jsme našli rostlin, které naleznete v českých zahradnictvích.
Dobrý den, můžete mi poradit nějaké popínavé rostliny do stínu , kromě přísavníků a břečtanu, které by kvetly? Vyskytují se i odrůdy, které se nepnou, ale narůstají do menších keříčků. Drobnolisté břečťany se také pěstují jako pokojové rostliny, ovšem hodí se hlavně do chladnějších bytů. Přečtěte si rady a zkušenosti na téma popínavé rostliny do stínu.
A pokud dáte rostlinu s krásně panašovanými listy do stínu , zezelenají. Popínavky k něčemu, co připomíná pergolu. V kategorii rostliny do stínu jsme našli 2rostlin, které naleznete v českých zahradnictvích. Nezapomeneme na popínavý vytrvalý hrachor s malými květy, který dorůstá až do tří metrů. Polostín mají rády také rozšířené popínavky lonicery (zimolezy) s drobnými, krásně vonícími kvítky různých odstínů a zvláštních tvarů.
Já jsem si do stínu dala svlačec a taky se mu tam daří. Do polostínu se hodí použít podražec velkolistý, který dorůstá do výšky metrů. Je to ovíjivá rostlina s opadavými srdčitými listy velkými až cm. Působí dekorativně jen během vegetace. K ovíjení potřebuje pevnější opěrnou konstrukci.
Z těch popínavek, o kterých tu píšete, mám dlouhodobě vyzkoušenou schizandru. Mám ji u kmenu hrušně na severní straně zahrady, navíc za boudou na nářadí.
Pusťte se do pěstování této zajímavé a nenáročné rostliny. Odkud pochází Většina druhů Epipremnum (česky také potos, šplhavník, šplhavice, lat. Epipremnum pinnatum „Aureum“ ) pochází z ostrovů Indonésie anebo ze Šalamounových ostrovů, kde rostou jako popínavé liány. Teplomilní lidé ji nejspíš umístí do míst, kam po většinu dne svítí sluníčko, naopak ti, kteří jeho paprsky příliš nevyhledávají, zvolí odstíněnou stranu. Oboje je v pořádku, jen je nutné podle toho volit i rostliny.
Rostliny do stínu prozáři temná místa zahrady Skrytá, stinná a zapadlá místa jsou často outsiderem zahrady. Stačí ale jen trochu prořezat větve, hluboký stín proměnit v polostín a prostor osadit. Rychlerostoucí popínavka do stínu Ahoj holky, poraďte mi prosím nějakou rychlerostoucí popínavku do stínu (na místo za domem, kam svítí slunce jen navečer). Nemusí kvést, jde mi o zelenou plochu místo plotového dílce (5m vysokého) - ideálně už letos v létě.
Pokud ale na tom netrváte, moc pěkný je třeba podražec (Aristolochia), zkuste si jej zadat do vyhledávače a podívejte se. Ve stínu bude spokojený. Také by se tam mohlo líbit popínavé hortenzii. Zimostráz lze báječně tvarovat, přičemž to dokáže i začátečník.
Vybrat též lze druhy zimostrázu s barevnými listy, třeba se žlutými lemy.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.