pátek 20. července 2018

Venkovní ibišek pěstování

Sází se většinou na slunné místo (orientované nejlépe na jižní až jiho - západní stranu), pokud možno chráněné před velkým větrem. Venkovní ibišek je nádherný okrasný keř, který kvete od června až do konce září. Je mrazuvzdorný, miluje slunce a jeho pěstování nám mnoho času nezabere.


A pokud se chystáte venkovní ibišek pěstovat, jistě vám následující řádky přijdou vhod. Pěstovat ho můžete buď jako okrasný keř či malý vysokokmenný stromek (na roubovaném kmínku) se stříhanou malou půvabně kulovitou korunkou. Jestliže tedy hledáte rostlinu, kterou byste mohli zkrášlit svou zahradu, tak právě ibišek je skvělou volbou.

V tomto článku vás seznámíme s možnostmi jeho pěstování. Jedná se o nenáročný keř, který ve vaší zahrádce udělá spoustu parády. Americky nebo bahenní, jak bývá velkokvětý ibišek někdy. Nejčastěji u nás pěstovaným ibiškem je ibišek syrský (Hibiscus syriacus), který dokáže dobře odolat našim podmínkám.


Při tomto způsobu pěstování často dosahuje ještě větších květů. Potřebuje však vhodné místo a náležitou péči. Péče o venkovní ibišek zahrnuje pečlivě střežit rostliny před hmyzem a pozorovat příznaky poškození.


Prořezávání ibišku je velmi důležité.

Odstraňujte nemocné větve a ty větve, které nejsou nosné, abyste provzdušnili rostlinu. Pokud by listí ponechal, bude na jaře velmi vysílen. V podobě keříků či menších stromků bývá ibišek syrský oblíbenou ozdobou předzahrádek i solitérou přitahující pozornost návštěvníků větších zahrad. Máme venkovní ibišek a je obalený poupaty, ale bohužel se neotevírají a následně odpadnou. Někdy je též nazývaný ibišek americký.


Na těchto stránkách se budu snažit publikovat mé postřehy i zajímavé informace o pěstování těchto překrásných rostlin. V galerii naleznete fotografie mnou vypěstovaných rostlinek. Ibišek venkovní pěstování. Pro pokojový ibišek je ideální zimování v chladnější místnosti s teplotami až °C.


Málo kdo ví, že určité jeho druhy se dají pěstovat celoročně ve venkovním prostředí. Ten vybíráme z rostliny takový, abyl byl zelený či polodřevitý. Semenáčky značí množení ibišku, tak se nelekejte. Jsou to dřevnaté byliny kvetoucí od léta do pozdního podzimu.


Narostlo ibišek jako stromeček a krásně kvete. Vykvétá v polovině srpna, pěstování do 4m. Přinášíme inspiraci druhovou pestrostí rodu Hibiscus. Pojem venkovní ibišek může být v současné době poněkud zavádějící.


Venku se totiž stále častěji pěstuje kromě ibišku syrského také ibišek bahenní (označovaný též jako americký či velkokvětý).

Prvním je vysazení rostliny do volné půdy, záhonu, na slunečném místě, kde je humózní, vlhčí zahradní. Je to venkovní rostlina, potřebuje jít na zimu na mráz. V zimě občas zalít, aby nepřeschla zemina. Vyschnutím zeminy uschne, ale nezrmzne, jak někdo tvrdí.


Pokud chcete ibišek pěstovat na balkoně, tak bude potřebovat příští rok dost velkou nádobu. Přesto ale doporučuji ho vysadit ven do přirozených podmínek. Využívají se její stonky, které poskytují pevné vlákno odolné vůči.


Tato rostlina jistě vzbudí obdiv všech kolemjdoucích. NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ :Tyto dřevnaté byliny kvetou od léta do podzimu. Rostlinu vysazujeme do humózní půdy na slunné.


Pokouším se vypěstovat venkovní ibišek ze semínek, údajně to má být jednoduché. Nasbírala jse si tedy semínka v zámeckém parku v Libochovicích.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky