pondělí 8. ledna 2018

Citronovník pěstování

Sazenice jsou snadno k dostání a ani pěstování není těžké! Pokud jsme začátečníci, je nejlepší začínat s citroníky. V létě je můžeme umístit venku na částečném slunci nebo za jižním či západním oknem. Ani pro celoroční pěstování v bytech však většinou vhodné nejsou.


Prospívá jim letnění od jara do podzimu na zahradě nebo na terase. Jižně orientovaný balkón však vhodný není, teplota zde bývá moc vysoká bez možnosti stínění.

Pokud má tato rostlina k dipozici hodně tepla bude tedy potřebovat i hodně světla. Citronovník je velmi citlivý na teplo a světlo. V interiéru, která je vytápěn, je potřeba umístit citronovník k oknu, aby měl dostatek potřebného světla.


Tomu odpovídají i pěstitelské nároky, což jsou. Nejčastější problémy se týkají listů – opadávání způsobené nedostatečným množstvím světla nebo pojídíní listů mšicemi. Pokud na listech citronovníku zhoustnou mšice, použijte na ně postřik z česnekového odvaru. Mezi časté škůdce patří také roztoči, molice, puklice, štítenky nebo smutnice.


Naší velkou oblastí pěstování jsou exotické rostliny, subtropické a tropické rostliny. Nabídka je opravdu bohatá, orientujeme se na rostliny, které jsou užitkové, čili nabízí plody, které můžete konzumovat.

V našem pásmu jsou ideáln. Jakékoli problémy zkuste řešit co nejdřív. Nezapomeňte rostlinu na letní pobyt venku připravit postupně (aklimatizovat), chraňte ji před průvanem. Miroslava Krejzová pěstuje citrusy bez chemie.


Ukázka nově postaveného foliovníku. Rady ohledně pěstování citronovníku. Pokud ale budete chtít, aby plodil, budete muset roubovat.


Pěstovat můžete od semínka, nebo si raději koupit mladý stromek. Pěstování citroníku není příliš náročné, zvládne to i začátečník. Zvládnete vše v pohodlí domova v květináči.


Jsou množené z plodících rostlin a druhým. CITRONOVNÍK - PĚSTOVÁNÍ: Pokud neplánujete nákup hotového roubovaného citronovníku od některého prodejce subtropických rostlin, můžete si jednoduše zasadit semínka získané přímo z citronu zakoupeného v obchodě. Semínka – citrónová jadérka zbavené dužiny zlehka opláchněte vlažnou vodou. Zasaďte je do malých květináčů. Základní roli při pěstování citrusů hraje prostředí ve kterém jsou pěstovány.


Ponecháme zatím stranou změnu prostředí. Bohatý strom obdržíte podle ročního období dobře olistěný, kvetoucí, nebo s malými či již velkými plody. V létě propůjčí balkónu, terase i zahradě středomořskou pohodu, v zimě zkrášlí zimní zahradu, halu.


Citrusy pěstované v nádobách jsou okouzlující.

Jelikož mladý citrónovník poměrně intenzivně roste, je třeba jej přibližně každé dva až tři roky přesazovat. Rostlina je poměrně náročná na pěstování , pokud ji chceme přivést ke květu a plodům. Citroníky - Citroníky jsou většinou množené řízkováním z plodících rostlin a jsou ideální pro bytové pěstování. Velmi brzy a bohatě plodí. Vlastní vypěstovaná mandarinka, citron či pomeranč nám udělá velkou radost.


Nehledě na báječnou chuť, která se.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky