pondělí 16. října 2017

Jak správně sušit bylinky

Jak správně bylinky sušit a skladovat. Existuje několik různých způsobů skladování a konzervace bylinek. Sušení, zamrazování, nakládání do oleje.


Bylinky milujeme ze spousty důvodů. Důležité je, dát bylinky sušit co nejdříve po jejich nasbírání, abychom si tak zajistili jejich co nejlepší kvalitu.

V košíku či tašce, do které jsme je při sklízení ukládali, by neměly zůstat v silné vrstvě déle než hodinu, aby nedošlo k jejich zapaření a znehodnocení. I když máte možnost trhat čerstvé celý rok, potřebují před koncem sezóny posbírat ve větším množství a. Z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů, jak bylinky uchovat pro pozdější využití je jejich sušení. Minule jsem psal o tom, jak správně sbírat bylinky. Svoje oblíbené bylinky nemusíte přes zimu oplakávat, ani je těžce shánět v bylinkářství. Ke konci sezony je jednoduše skliďte a nasušte si je.


Jak poznat dobře usušenou bylinu: Květy jsou na omak tvrdé a lámavé, při lehkém dotyku se rozpadají na jednotlivé části, zbarvení jako v původním stavu, pouze poněkud tmavší. Listy jsou zkroucené, chrastí, jsou lehce drobitelné, zbarvení ve většině případů beze změny, ochlupení na spodní straně je tvrdé a křehké.

Správně , je to pastinák. Receptů je na něj mraky, můžete ho upéct v troubě, udělat z něj pyré či krém nebo jsou z něj výborné chipsy. V polévce vám nahradí petržel.


Sbírejte vždy jen kvalitní a zdravé rostliny. Vyhněte se těm, které mají flekaté nebo povadlé listy, jsou nemocné, napadené plísní či hmyzem. Než letos poprvé vyrazíme na bylinky , připomínáme bylinkové desatero, kterým je dobré se při sběru a sušení bylinek řídit. Pěstování je jedna věc, ale sušení a zejména skladování je už věc jiná. Když se rozhodnete vyzkoušet bylinky , pravděpodobně budete chtít bylinky sami sbírat, sušit a skladovat, aby se v nich zachovalo maximum prospěšných látek.


Podívejte se, co radí zahradník, jak správně sklízet bylinky. Oštipujete listy bylinek a pak vám zůstávají jen holé stonky? To je samozřejmě špatně.


Květ divizny má své specifikum, ráno se otevře a ještě ten samý den večer opadává, je proto nutné ho z rostliny sklízet postupně každý den. Nedovedete si představit dobrý pokrm bez přidání bylinek? Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a. Takto vysušené bylinky se dají uskladnit na dlouho dobu.


Zdravé byliny dejte do vzduchotěsné nádoby, ideálně neprůhledné.

Nasbírat bylinky a uvařit si z nich lektvar není nic složitého. Ale už se vám stalo, že nasbírané bylinky zplesnivěly nebo změnily barvu k n. Pokud nemáte neprůhledné. Pěstování vlastních bylinek na zahradě nebo jen v květináči za oknem je stále.


Také máte rádi bylinky a to nejen do čaje, ale i jako kořenící přípravky do celé řady připravovaných jídel? Chcete-li bylinky sušit , musíte je trhat za suchého a teplého počasí, aby nebyly rostlinky poškozené. Ideální čas je pozdní ráno. Dneska bych se chtěl pro změnu zaměřit na to,.


Proto mnoho lidí suší bylinky také na čaj. K tomu je však třeba vědět, jak je správně sušit a skladovat, aby nám tak dlouho vydržely. Některé ale můžeme i zavařovat, zamrazovat nebo nakládat do olejů.


Pro sušení vyberte tmavé, suché, teplé, ale také dobře větrané místo.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky