pondělí 21. srpna 2017

Jak na slimáky na zahradě

Slimáky je nutné sbírat, hubit, nastražovat na ně pasti, chránit. Potýkáte-li se právě teď na své zahradě se slimáky , mám jeden osvědčený, nekomplikovaný a ihned použitelný tip. Nemusíte nic kupovat, budovat, nemusíte na zahradu nic dovážet zvenčí. Vystačíte si s prvkem, který již na pozemku má.


Slimáky nechejte ve vodě několik dní kvasit a vznikne vám opravdu odpudivý lektvar, který však nebude odpudivý jen pro vás na pohle ale především pro slimáky. Na trhu také existují mechanické pasti, tzv.

Jejich výhodou je to, že povrch chrání granule před rozmočením při dešti, takže past zůstává dlouho účinná. Její sestrojení je zároveň bezpečné, takže se do ní (a tedy ke granulím) nemohou dostat například domácí zvířata. Další přirozený způsob, jak se na zahradě vypořádat se slimáky , je pořídit si speciální kachnu – indického běžce. Plzáky sice miluje, ale pouze k jídlu. Jedna kachna nasbírá za den v průměru skoro kg plžů.


Teplé počasí vybízí k pobytu na zahradě. Táhne to ven nejen nás lidi, ale také zvířata včetně slimáků. Chcete se zbavit těchto zahradních škůdců a. Trápí vás na zahradě slimáci?

Likvidace je snadná, vyzkoušejte osvědčené metody a poznejte základy prevence. Chtěli byste se při pěstování květin, ovoce i zeleniny (a je jedno, zda je máte na veliké zahradě , nebo třeba jen na balkoně) obejít bez chemie? Slizké, nehezké zvířátko, které ničí s láskou vypěstovaný salát? Ano, řeč je o invazi slimáků.


Zbavit se jich není zrovna jednoduché, vyzkoušejte. Každé jaro znovu začíná nekonečný boj zahrádkářů se slimáky. Po několika mírných zimách se plzáci španělští, lidově zvaní slimáci, rozmnožili. Rostliny zalévejte vždy během dne.


Jakmile přestane v noci mrznout a bude trvat pěkné počasí, nastává pro slimáky ideální čas, tedy teplo a vlhko. Děkuji za velmi dobrou a užitečnou poradnu,kterou ihned využiji v nejbližších dnech při úpravě zahrady a zvláště při boji se slimáky. Slimáci si většinou nejdříve najdou. Pokud máte problémy na vaší zahradě se slimáky , nenaznačujeme nadpisem, že je máte jednou večer vzít s sebou s kamarády „ na jedno“ (čti na pět).


Cílený boj proti slimákům a plzákům Proti slimákům a plzákům můžeme buď zakoupit posypové přípravky na bázi železa a fosforu, které by měly být okolí neškodné, nebo si na jejich odchyt vyrobíme domácí pastičky. Jak na slimáky a plzáky? V poslední době se jim ale daří. Svědčí jim totiž mírné a vlhké zimy.


Na zahradách se objeví už zjara, takže nikdy není brzy zamyslet se nad tím, jak si s nimi poradíte. Pokud budete zalévat záhony brzy ráno, máte šanci, že do večera půda vyschne a nebude slimáky lákat.

V tomto případě se snažte zalévat rostliny co. Se slimáky jsem si na zahradě docela užil. Boj na život a na smrt se na naší zahradě odehrává rok co rok. Zahrádkáři, vyzbrojení vily, nůžkami, solí a pivem, jdou.


Kdo začal v zimě a zryl záhony co nejhlouběji, aby mráz zlikvidoval vajíčka, má jistý náskok. Nejčastěji používají na obsypání záhonu popel, sůl, vápno či mletou kávu, které slimáky odpudí. Jedněmi z nejvíce nepříjemných jsou slimáci, mezi nimiž díky své žravosti zvláště vyniká invazivní plzák španělský. Jelikož dokáže napáchat velké škody, ukážeme si, jak ho můžeme potlačit.


Možná to zde už padlo, možná že ne, každopádně je to znova a znova omílané téma - jak na slimáky. Vaniš, sůl, napichování na vidličku, sbírání atd atd. Nic nefunguje tak efektivně, jako toto - obsypejte záhon 10cm širokou lajnou písku!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky