pátek 3. listopadu 2017

Pěstování macešek

Violka trojbarevná Žádný komentář Maceška je takový malý barevný zázrak, který nás potěší svými květy v době, kdy toho ještě příliš moc nekvete. S předpěstováním macešek začínejte od června, pak se dlouho budete těšit ze záplavy nádherných květů, protože rostliny pokvetou tentýž rok na podzim a pak znovu další rok na jaře. Výsev založený na přelomu srpna a září nakvétá další rok v měsících únoru až březnu.


Kvalitní sazeničky by měly mít – pravých lístků. Pěstování macešek se odvíjí od jejich předpěstování, které je ideální započít v průběhu června.

Teplota by zde měla být udržována minimálně na stupních Celsia. Když mají macešky alespoň dva lístky, což je v srpnu nebo v září, přesadíme je. Masešky přesazujeme buď na jejich budoucí stanoviště nebo do malých květináčků.


Pojďme se podívat na pěstování macešek ze semen. Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a. Macešek je tolik druhů, že je můžeme pěstovat jako letničky, dvouletky, trvalky a skalničky. Maceška, lidově nazývaná také violka, je krátkověká vytrvalá rostlina, která se v našich podmínkách pěstuje jako dvouletka.


Jejími předky jsou planě.

Pokud se o rostlinku budete správně starat, vydrží vám kvést celé léto. Není se čemu divit, jelikož jakýmisi předchůdci současných macešek byly skutečně planě rostoucí violky. V tomto měsíci zasejte jejich semena do skleníku či pařeniště. Co se týká dnešní podoby macešky, tak ta se objevuje až od 19. Kvete zejména časně zjara, a to od dubna až po červen.


Pěstování ze semínek Semínka macešek je potřeba vysévat na přelomu srpna a září, protože maceška je rostlina dvouletá. Vysévejte doma nebo do skleníku , kde teplota neklesne pod °C. Oblíbená dvouletka vhodná pro výsadbu na záhony a obruby, do truhlíků a zahradních nádob. Půda pro macešku by měla být humózní s dostatkem živin. Mla by být na slunném místě, snese i polostín.


Zajistíme dostatek živin a mírnou zálivku. Maceška (lidově nazývaná také violka), je krátkověká vytrvalá rostlina, která se v našich podmínkách pěstuje jako dvouletka. Pěstování fialek Fialkám se daří na místech s dostatkem světla až v mírném polostínu. Neměly by tedy být delší dobu vystaveny přímému slunci, hlavně polednímu, které by je mohlo popálit.


Udělá se to velmi snadno tak, že semena macešek smícháme s jemným pískem a společně tuto směs promneme v dlaních. Tím je možné dosáhnout takřka 1 klíčivost semen. Bez veselých macešek jako by jaro nebylo úplné.

Macešky patří mezi nejoblíbenější květiny. SEMO Šlechtění, produkce a prodej, osiva a semena, zelenina, květiny a bylinky. Nenáročné pěstování Řádně vyvinuté kvetoucí rostliny můžete na záhony přesadit v teplejších polohách již od poloviny dubna.


V oblastech, kde hrozí ještě mrazíky, je lepší si počkat až na dobu po zmrzlých mužích a sázet až v polovině měsíce května, a to ve sponu krát centimetrů. Pro pěstování macešek v truhlíku se hodí např. Ještě přidávám pár fotek macešek. Na pěstování jsou floxy skutečně nenáročné a většina druhů je vhodných hlavně jako skalničky.


Nemusí se ani často a pravidelně přihnojovat, stačí za sezónu jen velice mírně.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky