úterý 15. srpna 2017

Pěstování rajčat v truhlíku

Postup jak pečovat o rajčata v době růstu, tak abychom dosáhli větší úrody. Názorně si ukážeme, jak vyštipovat rajčata, čím a jak je vyživovat a chránit proti chorobám. Doporučíme Vám vhodné prostředky pro hnojení a ochranu rostlin. Je to zhruba čtyřicet centimetrů vysoká, silně plodící odrůda typu cherry.


Pokud budete rostlinu pravidelně každých čtrnáct dní přihnojovat tekutým hnojivem, citelně zvýšíte násadu plodů, které mají hmotnost čtyřicet gramů a nasládlou chuť. V horkých dnech to ale vystačí tak na den, je-li pod mrakem, tak na dva.

A naopak trvalé přemokření v zamračených a chladných dnech rostlinám nesvědčí, vypadají jako povadlé a nezalité. Opak je pravdou, musí se zalévat méně, říká Merlíčková. V případě, že máte u bytu lodžii, máte pro pěstování rajčat nejlepší podmínky.


Právě tato zelenina je pro pěstování v nádobách velmi vhodná. Navíc rajčata a papriky, které si vypěstujeme sami doma, chutnají o poznání lépe, než ty, které jsou k dostání v obchodech. Pro pěstování v nádobách jsou nejvhodnější keříkové odrůdy s drobnými plody.


Najdete v nich rajčátka červená, žlutá i oranžová. Lze takto pěstovat i rajčata tyčková, ale ta potřebují ještě vyšší nádoby a oporu.

Zda je rajče keříkové či tyčkové, musí být vždy na sáčku se semeny uvedeno. Pěstování doma za oknem. Roketu lze pěstovat i doma v truhlíku či na vatě podobně jako řeřichu. Zajistíte-li si při letním semenaření větší zásobu semínek, máte pro zimní období skvělý zdroj vitamínů a minerálů.


U všech typů rajčat je dobré myslet na průběžné hnojení, v obchodech je k dostání celá řada různých hnojiv pro plodovou zeleninu včetně produktů pro bio pěstování. Rozměrnější truhlíky se hodí pro pěstování mnoha druhů zeleniny. Pak se pusťte do pěstování v souladu s přírodou a zahradničení si užijte.


Udržitelná zahrada vám nejen poskytne vše, co potřebujete, ale i příjemný prostor k tolik potřebnému odpočinku. Jaké jsou správné zásady při pěstování rajčat. V patnáctém století, po objevení Ameriky Kolumbem, se začalo s jejich pěstováním nejprve v Itálii a. Při pěstování rajčat máte na výběr dvě možnosti.


Buď můžete zvolit vlastnoručně předpěstované sazeničky, koupené sazeničky nebo vysetí semen. Poslední zmíněný způsob je možný za předpokladu, že rajčátka budou umístěna na teplém a slunném místě. Na rozdíl od venkovních záhonů vám tak mohou plodit až do podzimu. Co se týče množství sazeniček, do klasického truhlíku o délce padesát centimetrů se vám vejdou tři sazeničky.


Přitom samotné pěstování není nikterak složitou záležitostí, určitě nepotřebujeme záhon a můžeme se do pěstování pustit třeba na balkoně panelového bytu, či doma na terase, na dvorečku nebo zahrádce bez záhonků. Vlastnoručně vypěstovaná zelenina chutná jinak, než ta kupovaná a budeme vědět, co jíme. Využívám k tomu samozavlažovací truhlíky.

Je pravda, že se zálivkou je to tak mnohem jednodušší, mohu odjet na delší dobu pryč a rajčata to přežijí. Stonek sazenice rajčat se začne protahovat a může být až půl metrový (např. i pokud se opozdíte s výsadbou). Pokus zahradu nemáte, spoustu zeleně a kaskády květů můžete mít i na balkóně nebo v truhlíku za oknem. Výsev keříčkových odrůd je možné provádět přímo na zahrádku, lepší je však rajčata předpěstovat. Ty jsou na pěstování v truhlících snad nejlepší.


Výběr je široký, zkuste třeba bazalku, mátu, tymián, rozmarýn, koriandr nebo oregano. Co se semínek a sazenic týče, vybírejte ty, které se hodí do truhlíků a květináčů. Sazenice často prodávají v květinářství nebo je můžete koupit na tržištích.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky