Do zahrady jsou potřeba rostlinky minimálně dvě, kvůli cizosprašnosti. Navíc některé se vzájemně opylují lépe, některé hůře, ale informace které ke. Domovinu má zimolez v daleké Kamčatce, kde příroda přichystala rostlinám drsné podmínky.
Atut je odrůda kamčatské borůvky s chutnými a zdravými plody. Proto je přizpůsobivý, mrazuvzdorný a dlouhověký.
Běžně dorůstá výšky 5m až 2m. Jeho původní domovinou je východní Sibiř a polostrov Kamčatka. Vzhledem k jeho původu je značně odolný na mráz až do -stupňů Celsia. Také je odolný vůči škůdcům i chorobám. Ke svému růstu nevyžaduje kyselou půdu, roste dobře jak na kyselých, tak i na neutrálních až zásaditých půdách.
Snáší i půdy chudé na živiny, pouze špatně snáší půdy suché. Plody jsou velké, modrofialové a mají výbornou. JARNÍ BORŮVKY - ZIMOLEZ KAMČATSKÝ - MODRÝ PRVNÍ OVOCE NA VAŠÍ ZAHRÁDCE, ZRAJE JIŽ KONCEM KVĚTNA Superpotravina budoucnosti, obsahuje obrovské množství.
Pochází ze severních oblastí severní. Jsou to keře, liány nebo nízké stromy se vstřícnými jednoduchými listy. Plody kamčatského zimolezu jsou na jaře úplně prvními jedlými plody zahrady. Jejich barva a chuť jsou velmi podobné borůvkám, proto je tak někdy nazýván.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Mezi ostatními druhy ovoce vyniká svojí odolností a raností, první plody sklízíme dříve než jahody. Tyto borůvky se často používají na výrobu štávy, marmelády a kompotu. Prodáváme dvouleté silné sazenice.
Zimolez s velmi chutnými a velkými plody. Dozrává na přelomu května a června. Naprosto nenáročná na pěstování, prospívá v každé půdě.
Díky zimolezu kamčatskému nemusíte do lesa ani na kamčatku , ale má své ale. Podlouhlé fialovomodré plody sice chutí i tvarem mohou toto oblíbené ovoce připomínat, ale druhově spolu tyto dvě rostliny nemají nic společného. Pro správné opylení vyžaduje přítomnost další odrůdy zimolezu. Vyžaduje slunné stanoviště s mírně kyselou půdou.
Určitě ne tak snadno, jako jeho příbuzné kanadské borůvky.
Preferuje slunečné polohy, ale snese i polostín. Vhodné jsou živné půdy, ale snese běžné půdy. V prvních letech po výsadbě nevyžaduje řez, obvykle ho můžeme zmlazovat až ve 3. Když se řekne zimolez , možná se vám vybaví okrasná popínavá rostlina, jejíž plody není radno konzumovat.
Některá zahradnictví ovšem s úspěchem zimolez kamčatský množí a zasílají kvalitní odrůdy, ke kterým patří zejména samosprašný Modrý triumf. Je jedním z mála jedlých druhů zimolezů, navíc byl šlechtěn k větší chutnosti. Ovoce, nazývané kamčatská borůvka, dozrává u raných odrůd již koncem května, u pozdnějších v čer. Zemolez kamčatský nie je náročný na zloženie pôdy.
Vyhovujú mu kyslejšie, neutrálne aj slabo zásadité zeminy, najlepšie hlinitopiesčité alebo mierne ílovité aj chudobnejšie na živiny. Po dnešním obírání kamčatské borůvky, jsem se rozhodl o jeho likvidaci. Mám keře ve stáří let - největší je asi 1m vysoký.
Méně náročná kamarádka kanadské borůvky, která vyroste opravdu všude. Její podlouhlé plody zrající již koncem května mají sice zvláštní tvar, ale.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.