úterý 22. března 2016

Pěstování bylinek venku

Trvalky mohou přezimovat venku. Venku přezimují bez větších potíží levandule, máta, pažitka, petržel, šalvěj, estragon či meduňka. Dnes už není mnoho lidí, kteří by nechtěli mít doma stále čerstvou bazalku, dobromysl, saturejku nebo alespoň pažitku. Využití čerstvých bylin stále.


Na pěstování bylinek si nakupte vhodnou zeminu s přídavkem rašeliny.

Zemina pro doma pěstované bylinky by měla být dobře propustná a bohatší na živiny, než při pěstování na záhonech. Můžete si je vypěstovat také doma, abyste je měli v kuchyni stále čerstvé při ruce. Určitě si vyberete z deseti nenáročných bylinek , nejčastěji.


Pro pěstování bylinek doma se nejlépe hodí jižní strana bytu s dostatečně osvětlenými okny. Jediné výjimky tvoří libeček, vavřín, máta, petržel a pažitka, kterým se bude lépe dařit při mírném přistínění tedy na západní nebo východní straně. V letních měsících dávejte pozor na přeschnutí, za oknem bývají často vysoké teploty.


I když jste zdatní v pěstování bylinek v létě na zahrádce, doma se vám nemusí dařit.

Především pamatujte na to, že doma potřebují jinou péči než venku a dokonce se o ně musíte starat více než o ostatní pokojovky. Může za to především to, že v květníku mají omezené množství substrátu, který navíc při pokojových teplotách rychleji vysychá. Aby sklidili spoustu okurek.


Pažitka, oregano, rozmarýn, tymián, bazalka, meduňka, máta a další nevyžadují žádnou zvláštní péči, stačí jim dostatek světla a zálivky. Pro celoroční pěstování venku jsou vhodné jen dva druhy – Pleione coronaria a Pleione limrichtii. Jejich dospělé pahlízky vydrží suché přezimování i zimní teploty až do -stupňů Celsia.


Nicméně při teplotě okolo -stupně Celsia dojde ke zničení poupat i květních puků. Fíkovníku je třeba dopřát vegetační klid. Při pěstování v květináči je tak důležité nechat přezimovat rostlinu v chladné a temné místnosti, třeba na chodbě, kde jsou teploty od 0°C do 10°C.


Chcete-li například sklízet rozmarýnu z vlastního výsevu, počkáte si pěkných pár let. Umístění bylinkového květináče. Pečlivost a péče přináší bohatou sklizeň bylinek.


Bylinková zahrádka na balkoně. Aby rostliny vydržely na záhonu dlouho a my sklidili spoustu okurek, musíme znát jejich požadavky na prostředí a pěstování. Ale pár základních rad je potřeba mít na paměti.

Proto si v tomto článku můžete přečíst výběr toho nejdůležitějšího, co by vás mělo dovést k voňavé sklizni. Zatímco venku na zahradě není třeba věnovat bylinkám takřka žádnou péči, například taková máta je dokonce v některých zeměpisných šířkách považována za plevel, doma budeme muset pěstování bylinek přeci jen trochu péče věnovat. Ideální je pěstování bylinek na zahradě, ale pokud máte jen balkon, nevadí, se skvělým praktickým návodem to zvládnete hravě.


Klidně i pěstování bylinek v bytě. Pěstování zvládnou i začátečníci a díky samozavlažovacím truhlíkům se bylinkám bude dařit. Vítaným trendem posledních let je návrat k čerstvým potravinám, farmářským produktům a potravinám vypěstovaným co nejblíže našemu domovu. Video pěstování bylinek na balkoně vám přináší bližší informace o tom, jak pěstovat bylinky v nádobách doma nebo na balkoně, okrajově na zahradě.


Pěstování bylinek není nijak zvlášť náročné, přesto je pro pěstitelský úspěch třeba dodržet pár pravidel. Podle odborníků hodně záleží i na zemině. Pořídit si můžete speciální substrát určený pro pěstování bylinek, nebo si jej můžete vytvořit sami doma. Po úspěšném prvním dílu s bazalkou, pažitkou a petrželí se vracíme s další várkou návodů na pěstování bylinek.


Jaro se hlásí o slovo zatím velmi nesměle, ale slunečných dnů přece jen přibývá, takže vyndejte ze sklepa květináče a šup s nimi na okno! Pokud se pustíte do pěstování bylinek , určitě vás tento koníček už neopustí. Už jen samotná výsadba a sklizeň představují úžasnou aromaterapii, na. Cuketka radí pojmout pěstování jedlých bylinek , jahod či zeleniny čistě. Paprika patří k teplomilné zelenině poměrně náročné na pěstování.


Vyžaduje půdy bohaté na živiny, vláhu a teplo. Jen u nás existuje přes padesát různých odrů které mají rozličné uplatnění. Jak postupovat, abychom byli při jejich pěstování úspěšní?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky