Před týdnem jsem dostala tuhle otázku od kamarádky a jen jsem mávla rukou: Na sazenice se vykašli, zbytečně vyhodíš peníze, neuchytí se. Během delšího sucha raději sazenice zavlažujte. Vyskytuje se v lužních a listnatých lesích.
Bude se mu líbit: ve stinné vlhké zahradě, pod vzrostlými stromy (okrasnými, které neobrýváme a nehnojíme), pod keři, ve stinném zákoutí, které leží ladem. Působí proti plísním, snižuje krevní tlak, upravuje trávení, působí proti nadýmání.
Vzhledem k jeho listové formě ovšem vynikne zejména v pestě. Medvědí česnek je zajímavou alternativou ke klasickému česneku. Dá se také použít jako koření- sbíráme mladé listy v dubnu či květnu. Možné poslat kamkoliv ve speciálních krabicích. Někteří lidé se jí vyhýbají jako čert kříži ze zdravotních důvodů, jiní spíše z hygienických (vadí jim případný zápach z úst).
Nikdo mu ale nemůže upřít jeho zdravotní účinky. To se týká i rostlinky zvané medvědí česnek. Botanický popis a pěstování: Česnek medvědí je vytrvalá bylina se štíhlou cibulí, roste planě v lesních porostech celé Evropy a severní Asie.
Nezapomeňte, že medvědí česnek je třeba častěji zalévat, protože má velmi rád vlhkou půdu. Pozor – medvědí česnek nesmíme sázet do vyhnojené půdy a také ho nehnojíme. S přezimováním si nemusíme dělat velké starosti. Je tedy marné očekávat, že by nás česnek medvědí po přenesení na balkon mohl po celý rok zásobovat čerstvými listy (také jsem tuto myšlenku už někde četla). V zemi se vyvíjejí cibulky.
Pěstuje se také jako okrasná rostlina. Přečti si víc o sběru, pěstování, léčivých účincích a zdravých receptech z lesního česneku. Pořizuji si na zahradu luxus v podobě dvou sazenic medvědího česneku , kus. Inzerát 10x sazenice česnek medvědí v okrese Praha-výcho cena 55Kč, od Alena Lejčarová na Sbazar.
Popis: Cena za cibulek, resp. Je rozšířený v západní a střední Evropě. Prodám sazenice medvědího česneku sleva -cibulek 2Kč. Listy samostatné 1kg 400Kč,listy vždy od dubna až červen,pesto z medvědího.
Jelikož k poruchám spánku dochází v mnohých případech v důsledku žaludečních těžkostí, působí česnek medvědí současně i jako prostředek proti nespavosti. Proto je výhodné si ho pěstovat ve své zahrádce, jak jinak ho budeme mít stále při ruce. Rostlina je známá svými pozitivními účinky na náš organismus.
Nať rostliny je využívána jako koření k dochucování polévek, omáček a masitých pokrmů.
Pokud se ho rozhodnete pěstovat od semínka, ideální čas na setbu je od října do března přímo na zahradě. Chcete-li rozmnožovat od cibulky, zasaďte je koncem léta v srpnu nebo září, kdy už je česnek dávno odkvetlý. Allium ursinum) je v současnosti velmi oblíbenou a vyhledávanou rostlinou. Někdy se uvádí také jako česnek planý, vlčí nebo i psí, což svědčí o zájmu o tuto rostlinu již v minulosti. Nejlépe poroste na polostinném až stinném místě.
Prospívá v mírně kyselých a vlhkých půdách. Nemá rád příliš suché půdy. Po odkvětu zatahuje a raší až časně na jaře, ještě před olistěním stromů. Roste na vlhkých, písčitohlitých až jílovitých půdách.
Nejčastěji se vyskytuje v lužních a listnatých lesích, kolem potoků, na úpatích svahů. Pokud zvolíme tuto variantu, měli bychom mít na mysli, že chuť na zdravé lístky nemáme sami. Roste ve volné přírodě na loukách, v lesích či podél potoků.
Nabízím sazeničky medvědího česneku. Pěstovat jej můžete i na zahrádkách. Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V článku jsme pro vás připravili i pár receptů, jak jej v kuchyni zdravě a chutně využít.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.