úterý 8. srpna 2017

Venkovní ibišek

Zejména u starších rostlin je třeba větve spíše prostříhat, než zkracovat a pustit světlo do keře. Hlavně odstraníme i všechny větve suché a zmrzlé. Venkovní ibišek ORINOLA. Dnes už jsou vyšlechtěné velkokvěté odrůdy s až patnácticentimetrovými květy v široké škále odstínů od bílé po sytě červenou.


Zvlášť dobře se mu daří v teplejších oblastech, kde se z něj vysazují i živé ploty. Keře u nás ve volné půdě plně mrazuvzdorné.

Každoroční stříhání zaručuje bohaté kvetení celé léto. Ibišek venkovní vínový plný uzavřený. A pokud se chystáte venkovní ibišek pěstovat, jistě vám následující.


Potřebuje však vhodné místo a náležitou péči. Jsou to dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy jsou využívány jako okrasné rostliny, dále jako potravina – ibišek syrský, ibiškovec jedlý, v textilním průmyslu či truhlářství. Zatímco ibišek syrský je keř s dřevnatým kmenem a větvemi, ibišek bahenní je bylina, která na zimu zatahuje. Pojem venkovní ibišek může být v současné době poněkud zavádějící.


Na mladé ibišky (semínka) je nejvhodnější zakoupit výsadbový substrát, ale pokud jste škudlil, tak postačí, pokud smícháte-li zahradní zeminu s kouskem kompostu a rašeliny.

Pokud máte ibišky, které již disponují kořenovým systémem, nemusíte nic moc řešit. Specializujeme se na venkovní ibišky, sloupcovité jabloně a další odrůdy ovocných stromků na malé zahrádky. Všechny produkty můžete zakoupit zde, v. Může vytvořit nádhernou solitéru, nebo být součástí přírodních živých plotů. Množení venkovních ibišků. Možná také pokukujete ve svém sousedství po pěkně rostlém a bohatě kvetoucím keři.


Odpověď: Vlaďko, možností je. Jestliže tedy hledáte rostlinu, kterou byste mohli zkrášlit svou zahradu, tak právě ibišek je skvělou volbou. V tomto článku vás seznámíme s možnostmi jeho pěstování.


Jedná se o nenáročný keř, který ve vaší zahrádce udělá spoustu parády. Mame listy a seminka tak jak to ostrihat. Na těchto stránkách se budu snažit publikovat mé postřehy i zajímavé informace o pěstování těchto překrásných rostlin. V galerii naleznete fotografie mnou vypěstovaných rostlinek.


Pěstování ibišků se věnuji několik let. A přesazovat můžeme z květináče do květináče (kontejneru) nebo ze. Péče o venkovní ibišek zahrnuje pečlivě střežit rostliny před hmyzem a pozorovat příznaky poškození. Prořezávání ibišku je velmi důležité.


Odstraňujte nemocné větve a ty větve, které nejsou nosné, abyste provzdušnili rostlinu.

V našich mikroklimatických podmínkách je vhodné ačokču předpěstovat ve fóliovníku nebo na okenním parapetu, tedy podobně jako okurky nebo papriky. Pro velký zájem dočasně nemáme napěstováno. Mezi těmito venkovními, mrazuvzdornými druhy zaujímá stěžejní místo ibišek syrský , který je díky nápadně velkým, nádherným nálevkovitým květům s dlouhým pestíkem znám jako král letních zahrad. Máme venkovní ibišek a je obalený poupaty, ale bohužel se neotevírají a následně odpadnou. Máme v předzahrádce venkovní ibišek , ale když se hodně rozroste a potom v zimě, když opadá listí, vypadá jako metla.


Chci ho zrušit a místo něj nasadím nějaký okrasný zakrslý strom.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky