Až do příchodu zimy můžete brambořík pěstovat venku, čerstvé povětří mu svědčí (nevystavujte ho však přímému slunci, větru ani silnému dešti). Tip na závěr: Jak prodloužit kvetení? Má typické otočené okvětní plátky hrající všemi barvami, k tomu krásně tmavě zelené listy se stříbřitým zdobením. Vyžaduje mnoho světla, ale vadí mu přímé slunce.
Brambořík můžete umístit na jakémkoliv místě v byt ě. V době kvetení je ideální teplota 12–16°C.
Jak už název napovídá, její původní domovinou jsou hory středomoří a malé Asie. Původní druh byl velmi malého vzrůstu. Dnešní kříženci jsou zhruba 2x větší a od své původní předlohy se liší nejenom velikostí, ale i barvou květů a někdy i vůní. V prodejnách se objevuje na podzim a v. Přitom je to škoda, doma ho můžete pěstovat i několik let. Tato zimní pokojová rostlina pochází ze Středomoří a poloostrova Malé Asie.
Existuje mnoho barevných variant, například bílá, červená, nachová nebo růžová, rostliny se liší také zbarvením listů a velikostí. Zaléváme mírně, ale rostlina by neměla přeschnout. V červnu nebo v červenci vyjmeme.
Jeho hlízy se nesází příliš hluboko, jen až cm. Množí se semeny, která dozrávají v tobolkách a začnou klíčit až další rok na jaře. Hlízu vždy rozřízněte, nechte zaschnout a zasaďte. Semena bramboříku vysévejte od konce léta do počátku jara. K tomu, aby brambořík vzešel, je nutné jej pěstovat ve tmě při teplotě 18– stupňů Celsia.
Od zasetí semen vám pak brambořík poprvé vykvete za 8–měsíců. Je to poměrně malá květina, která ovšem dokáže okouzlit nádhernými květy. Jak na to, aby brambořík dělal radost i vám?
Nepřeháníme to se zálivkou Nejedná se o náročného společníka, ale aby se vám odměnil svou krásou, musíte mu věnovat náležitou péči. Krásně ozdobí Váš vánoční stůl. V tomto článku si povíme, jak o něj pečovat, aby Vám vydržel krásný i po svátcích a příští rok v zimě Vám zase nádherně vykvetl. V zahradách se začal brambořík pěstovat již v 17. Skutečně moderní odrůdy však vznikly až koncem 19.
Začátkem našeho století byly již bramboříky pro zahradníky velmi důležitou kulturou. Jak pěstovat brambořík Český název pro brambořík zcela přesně vystihuje, jak vypadá hlíza. Některé druhy bramboříků mají kořeny jen na vrchu hlízy, jiné po celém povrchu, na spodu rostliny. Po odkvětu jej často lidé vyhodí a koupí si jiný nakvetlý,co je moná koda. Hlízu lze vyjmout,nechat v tmavé sklepě např v pilinách či troe raeliny odpočinout ,aby nabrala sílu na přítí růst.
Jak správně pěstovat brambořík.
Proč je brambořík vnímán jako krátkodobá rostlina? Proč brambořík po odkvětu vyhazujeme, když nám může kvést znova? Co od nás brambořík vyžaduje, aby dobře prospíval?
Chcete, aby vám brambořík.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.