pondělí 5. března 2018

Jahody choroby a škůdci

I jahodník je však rostlina, kde se vyskytují choroby a škůdci, kteří dokáží způsobit takové škody, že se vlastní úrody nemusíme dočkat. Jahody trápí zejména houbové choroby jahodníku. Mezi nejčastější patří plíseň šedá, antraknóza jahodníku, různé druhy skvrnitosti a ani této rostlině se nevyhýbá padlí. Pořádnou paseku dokáží způsobit také živočichové.


Nebezpečný může být například slimák a květopas jahodníkový. V druhé části si představíme i další škůdce. Aromatická zahradní jahody jsou již dlouho uznávány jako královna plodů. Pěstování jahod je na našich zahradách velmi rozšířeno a svoji vlastní jahodu si rád.


Okrem toho možno jahody proti botrytíde ošetriť aj prípravkami Ronilan WP, Euparen, alebo Rovral WP. Prvý postrek sa vykoná, keď kvitne až rastlín, druhý o týždeň neskôr. Plíseň šedá je nejškodlivějším onemocněním jahodníku.


Napadá plody ve všech fázích vývoje, řapíky listů, stopky květů a květy. Důležité při pěstování jahod je, abychom zabránili výskytu chorob a škůdců. Pokud už rostlina byla napadená, zde naleznete návod na účinnou ochranu proti těmto chorobám.


Choroby a škůdci na jahodách. Fytoftorová hniloba kořenů. Rostlina začíná vadnout od srdéčkových listů , po čase uhyne celá rostlina. Nikdy nevysazujte nové rostliny na místo, kde jste měli rostliny napadené touto chorobou.


Katalóg chorôb a škodcov. Slizniakom a slimákom sa darí vo vlhkých podmienkach, preto sa s nimi častejšie stretávame v rokoch bohatých na zrážky. Ukrývajú sa na vlhkých a trvale zatienených miestach, ktoré im.


Jahody, navzdory své nenáročnosti, jsou vysoce citlivé na nepříznivé environmentální faktory. Dokonce i kultivace s dodržováním všech agrotechnologií někdy končí se žloutnutím listových listů rostliny, jejích stonků, stonků a plodů. A abyste bojovali proti tomuto škůdci , musíte použít 1ml. Chcete-li to provést, vezměte nádobu a promíchejte mléko a podlahu jodové kostky (proto je nejlépe použít injekční stříkačku).


Rozpusťte výslednou směs ve vodě a dobře promíchejte. Hnilobami trpí jahody v přemokřených záhonech, jahody rostoucí příliš blízko sebe, jahody s hustým porostem a také jahody nesprávně zalévané nebo hnojené. Jahody jsou ovoce, které máme všichni velmi rádi.


Plísně se porostem šíří tehdy, když jsou jahody nevhodně zalévané nebo porost nevětrá, je příliš hustý. Jedná se houbové onemocnění, které se vyskytuje ojediněle. Když jahody začnou zrát, začnou i uvadat.


Napřed jsem si myslela, že je to m, ale po. Jahody vyžadují sluníčko a od doby násady plodů i vydatnou zálivku. Zaléváme nejlépe ráno, protože večerní vláha zůstává dlouho na listech a podporuje houbové choroby. A také se do vlhka stahují slimáci, kteří rádi vyžírají díry v plodech.


Ve vaší diskusi jsme našli odkaz na Pěnivku obecnou, dle. Možnou ochranou proti této chorobě je použití fungicidních přípravků Kuprikol , nicméně vždy po sklizni. Podle potřeby je možné postřik opakovat v intervalu až dnů. Ochrana - jahody nevysádzame na vlhké a chladné miesta. Dodržujeme širší spom, na výsadbu volíme miesta na výslní a závlahu aplikujeme podmokom.


Rozširovaniu choroby zabránime pravidelným odstraňovaním napadnutých plodov a nastielaním slamy, alebo drevených stružlín pod dozrievajúce plody. Z chemických prípravkov postrekujeme fungicídmy CANTUS a TELDOR 5SC.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky