pondělí 21. března 2016

Škůdci na paprikách

Mšice škodí rostlinám zejména sáním a přenosem ostatních viróz. Svilušky chmelové, to jsou další škůdci vytvářející na paprikách jemné pavučinky. Pro likvidaci svilušek je možné použít stejné přípravky jako pro likvidaci mšic. Pokud v blízkosti paprik zpozorujete létat bílé mušky, máte tu čest se potkat s molicemi.


Na rostlinách jsou škůdci ve tvaru malých krychlí. Ve foliovníku jsem si pěstoval přísadu kedlubnů a lístky jsou pryč a zůstaly jenom trčící stvoly.

Na rajčatech se nejčastěji vyskytuje mšice broskvoňová (Myzus persicae) a mšice řešetláková (Aphis nasturtii). Tato skutečnost je důležitá především z hlediska výběru přípravků, protože některé z nich jsou účinné pouze proti jednomu z uvedených druhů. Molice si pochutnávají na okrasných rostlinách, okurkách, rajčatech a paprikách.


Všechny generace škodí sáním na spodní straně listů a vylučováním medovice. Rostliny silně poškozuje sáním a přenáší až různých virů. Pokud se na paprikách objeví jemné pavučinky, pak je to známka, že papriky napadly svilušky, naopak drobný trus je důsledkem působení třásněnek.


Na škůdce ve větší či menší míře zabírají postřiky, ale také likvidace napadených částí rostlin. Jak na mšice na paprikách Mšice jsou nejběžněšími škůdci, se kterými se můžeme na zahrádce setkat.

Vyzkoušejte praxí ověřený tabákový výluh na mšice. Zasadili jste si na záhony papriky a už se těšíte, až si na nich pochutnáte? Vlivem kolísání teplot a srážek můžou zeleninu napadnout choroby a škůdci.


Tak přesně tohle mám na chilli papričkách, které jsem měla za oknem. Ze dne na den se to objevilo, je to lepkavé, na spodních listech zelené potvory, na. Papriky jsou považovány za jednoleté rostliny. Zkuste je ale po sklizni nechat v květináči za oknem a uvidíte, zda z nich náhodou nebudou dvouleté či víceleté.


Z papriky sklidíte více úrody, než sami očekáváte. Dejte však pozor na napadení škůdci , ke kterému jsou nejnáchylnější. Pak je někdy konzumujete jako vypěstované bez chemie. Já bych to do pusy nedal. Mšice Mšice je nejčastěji se vyskytujícím rostlinným škůdcem.


Mšice na paprikách ve skleníku likviduji proudem vody z hadice musí být silný, vždy si říkám chudáci papriky, vždy stříkám večer, papriky úplně leží na zemi, ale ráno už jsou v pozoru. A mšice jsou pryč, letos jsou prozatím bez mšic. Kdysi jsem taky umývala jarovou vodou každou papriku zvlášť, ale voda z hadice je OK.


Na okurkách se mi objevily škůdci. Nevím, asi to nejsou zrovna škůdci. Nevíte někdo, jak je mám zlikvidovat?

Zlikvidovat je však lze některým. Na trhu máte na výběr ze široké škály. Například Mospilan či Neudosan zahubí nejrůznější zahradní hmyz. Ninja je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny.


Pirimor je specialistou na mšice. Nepostradatelným pomocníkem na zahradě jsou lepové desky, které jsou pokryty nevysychavým lepidlem. Ty vám nejen určí identifikaci škůdce, ale jsou i prevencí a ochranou.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky